Image

Giuseppe Lo Cicero

Konzervatoř V. Belliniho v Palermu absolvoval s vyznamenáním pod vedením maestra Gaetana Cellizzy. Svou koncertní činnost zahájil ve 12 letech. Poté pokračoval ve studiu u mistrů Antonia Tromboneho (Palermo), Michele Marvulliho (Bari), Alda Ciccoliniho (Paříž). V mnoha národních a mezinárodních klavírních soutěžích obdržel ocenění, např. v roce 1978 na mezinárodní soutěži „Francesco Paolo Neglia“ v Enně.

Vedle pedagogické činnosti se věnuje koncertní činnosti. Na svém kontě má kolem 500 koncertů jako sólista nebo s orchestry jak v Itálii, tak i v zahraničí: Portugalsko, Španělsko, Rumunsko, Rakousko, Holandsko, Německo, Francii, Česká republika, Rusko, Moldavsko, Makedonie, Chorvatsko, Polsko a Izrael.

Byl pozván k pořádání mistrovských kurzů na High School of Music v Barceloně, na konzervatoři v Kroningenu a na konzervatoři v Ekvádoru.

Na svém kontě má nahrávky pro RAI a různé regionální televizní stanice na Sicílii. Haydnův koncert D dur nahrál pro Izraelský rozhlas s Haifským rozhlasovým a televizním orchestrem pod vedením Petera Mergovika.

Lo Cicero_4

22. ročník

Tóny nad Městy

Vstupenky