Image

Vjačeslav Grochovskij

Klavírista Vjačeslav Grochovskij jr. je absolventem moskevské konzervatoře ve třídě docentky Věry Chorošiné. V letech 1995-98 studoval na Univerzitě v San Antonio, Texas, USA. Od roku 1998 studoval na Hudební Akademii múzických umění v Praze ve třídě Profesora Mariána Lapšánského. V roce 2000 vyhrál klavírní soutěž „Premio Gramsci“ v Cagliari, v roce 2003 pak získal 3.cenu na 5. Mezinárodní klavírní soutěži F. Chopina v Mariánských Lázních.

Významná je spolupráce s orchestry Moskevského rozhlasu, Brněnského rozhlasu, Státního filmu, aj. V roce 2004 nahrál své první sólové CD. Od roku 2007 nahrál ve spolupráci s Kocianovým kvartetem a dalšími sólisty celou řadu skladeb Eduarda Nápravníka pro Český rozhlas. Působí rovněž v souboru „The 40 Fingers“. Vede aktivní koncertní činnost, vystupoval například v Itálii, Francii, USA, Německu, České republice.

Je uměleckým ředitelem Mezinárodního hudebního festivalu Eduarda Nápravníka.  Věnuje se i pedagogické činnosti na ZUŠ v Říčanech u Prahy a na Hudební Akademii múzických umění. Od roku 2012 je členem Eduard Nápravník Trio, společně s klarinetistou Felixem Slováčkem juniorem a violoncellistou Petrem Nouzovským.

4Grochovskij_3

22. ročník

Tóny nad Městy

Vstupenky